Розмитнення авто, чи потрібний митний брокер?

У зв’язку з оновленням в єдиному вікні (особистому кабінеті) державної митної служби України, з’явилася можливість самостійно оформляти легкові транспортні засоби громадянам, не вдаючись до послуг митного брокера.

Давайте спробуємо розібратися чи так це насправді, і чи потрібен вам митний брокер для розмитнення автомобіля.

На перший погляд в особистому кабінеті митниця створила нескладний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для людей, які хочуть самостійно оформити автомобіль, не користуючись послугами митного брокера.

Але, як завжди, в таких речах є одне, але ……

Для заповнення вантажної митної декларації на легковий транспортний засіб, потрібне знання законодавства України та специфіку роботи митниці. А також міцні нерви.

Громадянин повинен знати:

  1. Куди оплачувати податки за транспортний засіб?
  2. На яку митницю подавати документи і декларацію?
  3. Як правильно розрахувати податки?
  4. В які терміни і куди має прибути транспортний засіб?
  • Несе адміністративну відповідальність (штрафи), а вони великі?

Давайте розберемо по пунктах так це все просто?

Куди оплачувати податки?

При митному оформлення автомобіля потрібно завчасно внести кошти на розрахунковий рахунок митниці, знаючи куди і скільки потрібно платити.

На яку митницю подавати декларацію?

Згідно митного кодексу України громадяни мають право проводити розмитнення автомобіля на будь-якому митному посту України.

Як правильно розрахувати податки?

На сьогоднішній день в інтернеті існує сотні сайтів з калькуляторів розмитнення, але ми б їх не рекомендували використовувати так, як багато хто з них не відповідають дійсності. При прорахунку митних платежів можна використовувати спеціальний програмний комплекс або сервіс єдиного вікна за умови правильного заповнення граф митної декларації.

В які терміни і куди має прибути транспортний засіб?

Після перетину кордону автомобіль повинен прибути у внутрішню митницю протягом десяти днів, місце і адресу прибуття автовласник повинен знати заздалегідь. При простроченні терміну прибуття на власника автомобіля накладається штраф.

-Які документи потрібні для розмитнення авто?

Для розмитнення авто може знадобитися куди більше документів ніж здається на перший погляд. Митниця може вимагати додаткові документи при митному оформленні автомобіля таких як цінова експертиза, підтвердження екологічних норм, а також підтвердження характеристик, що впливають на оподаткування.

Адміністративна відповідальність?

Це, мабуть, найцікавіша і найпідступніша частина митного оформлення автомобіля. Перед тим як відправити декларацію на митницю, декларант ставить галочку, що ознайомлений зі статтями 469,470,472,481,485 митного кодексу України (рекомендуємо обов’язково ознайомиться з цими статтями), і несе повну відповідальність за правильність заповнення і достовірність документів наданих для розмитнення автомобіля. При порушенні митних правили декларанта очікує суд і великі штрафи в разі доведення його провини.

З усього цього можна зробити висновок якщо ви впевнені в своїх силах і знаннях ви можете самостійно розмитнити свій автомобіль, не вдаючись до послуг митного брокера, або ж звернутися до професійного митного брокеру, який заощадить ваш час і гроші і зробить для вас процес розмитнення авто практично не помітним.

Також будьте дуже уважні при виборі митного брокера, зараз на ринку дуже багато спекулянтів які хочуть заробити на розмитненні авто і які роздувають ціни на послуги митного брокера. Запитайте у митного брокера документи підтверджують його повноваження для того, щоб бути впевненим що вас не обманюють. Для інформації середня вартість послуг митного брокера на розмитнення авто становить 200 доларів США.

Потрібен митний брокер для розмитнення авто? Вибір залишається за вами.

С уважением компания «СТАР ТАЙМ».

Замовити